هرگز در پرورش اندام زنان فعالیتی نخواهیم کرد


رئیس فدراسیون بدنسازی می‌گوید: همان‌طور که پیش‌تر هم گفتم ما هرگز در رشته پرورش اندام زنان فعالیتی نداشتیم.

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان امروز در مصاحبه‌ای گفت حضور همزمان نصیرزاده در دو فدراسیون بدنسازی و کشتی در حال بررسی است. عبدالمهدی نصیرزاده هم در پاسخ به خبرنگار خبرورزشی درباره این توضیح وزیر ورزش می‌گوید: «دکتر سجادی لطف دارند اما من اصلاً دوست ندارم در شرایط فعلی وارد حاشیه شوم چون تیم دارد اعزام می‌شود و ترجیح می‌دهم تمرکزم را روی این مسئله حفظ کنم.»

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تأکید می‌کند: «مهم‌ترین کاری که پیش رو داریم اعزام تیم به مسابقات پرورش اندام آسیاست که در قرقیزستان برگزار می‌شود. ۳۰ ورزشکار و ۱۰ نفر از کادرفنی را در رشته‌های مختلف به این مسابقات اعزام خواهیم کرد.»

از نصیرزاده درباره آخرین وضعیت بدنسازی و پرورش اندام زنان می‌پرسیم که او در پاسخ به خبرورزشی می‌گوید: «همان‌طور که پیش‌تر هم گفتم ما هرگز در رشته پرورش اندام زنان فعالیتی نداشتیم که حالا بگوییم ممنوع شده است. زنان ما هم علاقه‌ای به پرورش اندام ندارند. علاوه بر این مسابقات جهانی هم اصلاً زنان کشورهای مسلمان را به دلیل موازین شرعی در مسابقات نمی‌پذیرد. مگر اینکه پاسپورت کشور دیگری را داشته باشند.»

او تأکید می‌کند: «موضوع بدنسازی متفاوت است. بدنسازی هرگز ممنوع نشده بود چون با هدف سلامت و سبک زندگی سالم انجام می‌شود و ۱۰ سال است که بدون ممنوعیت انجام می‌شود. افراد در کلاس‌های مربیگری شرکت می‌کنند و کارت مربیگری دریافت می‌کنند. ضمن اینکه ما مسابقات پاورلیفتینگ و مچ‌اندازی و فیتنس چلنج را هم داریم. حتی لباس فیتنس چلنج زنان هم مجوز گرفته است و مشکلی ندارد. چون ترکیب بدن در این رشته نقش ندارد و عملکرد عضلانی مهم است. پرورش اندام اما مطابق موازین شرعی ما نیست و ما مخالف آن هستیم.»

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *